Терморегулятори до плит і духовкам
Терморегулятор для духовки – деталь, призначена для підтримання заданого температурного показника, контролю над температурою всередині духовки. Завдяки їй здійснюється контроль за температурою, вмиканням та вимиканням техніки. Розглянемо, які є на сьогодні типи терморегуляторів, їх асортимент в інтернет-магазині «Хіт продажів». Адже ця деталь, як і всі інші вузли побутової техніки, може виходити з ладу, що призводить до необхідності її заміни.
Терморегулятор для духовки, плити – типи пристроїв
Сьогодні на ринку реалізується найчастіше три типи терморегуляторів, які ще називають термостатами, термообмежувачами. Щоб зробити заміну даного механізму, слід з'ясувати його характеристики і, насамперед, вид.
- Механічні. Принцип роботи механічних термостатів досить простий: вони оснащені спеціальними механізмами зі змінним перепадом між контактами, що переміщуються під час зміни температури.
- Капілярні – вони ще називаються електромеханічними, розширюють рідину або газ у капілярній системі. За допомогою даного процесу на мембрані створюється тиск, що замикає або розмикає контакти ланцюга.
- Електронний терморегулятор для духовки – сучасний та досить популярний варіант. Він відрізняється від аналогів конструктивними особливостями і є платою, на якій розташовані датчики, мікросхеми. Плату запрограмовано на конкретний алгоритм дій.
Кожен із видів терморегуляторів має свої переваги. Механічні та капілярні компоненти характеризуються високою надійністю, тривалим терміном експлуатації, а електронні – здатні виконувати багато функцій, завдань.
У магазині «Хіти продажів», що спеціалізується на реалізації запчастин до побутової техніки, представлено кілька терморегуляторів для плит, духовок. Це капілярні терморегулятори для регулювання температур від +50 до +320°С. Вони мають такі параметри: робоча напруга – 250 В, сила струму – 16 А, довжина капіляра – 1000 см. Такий термостат для духовки є універсальним, підходить до більшості сучасних моделей техніки.
Як вибрати термостат для духовки, плити?
Щоб зрозуміти, що ваш терморегулятор працює не правильно і потрібна заміна, можна скористатися звичайним термометром для духової шафи. Увімкніть техніку на певну температуру й помістіть термометр всередину. Через хвилин 15-25 звірте показники. Якщо бачите різницю +/- 20 °С, терморегулятор для плити слід відкалібрувати або замінити.
Критерії, на які варто звернути увагу при виборі термостата:
- Виробник. Обирайте деталі від надійних, перевірених брендів, що гарантують високу якість продукції, довговічність. Звертайте увагу на виробників, яких радять бренди техніки.
- Тип термостата: капілярний, механічний чи електронний. Вибір залежить від техніки, яка потребує нової деталі.
- Сумісність деталі за характеристиками, розмірами. Зверніть увагу на дані, вказані на рідному неробочому елементі чи скористайтесь консультацією фахівців, які допоможуть здійснити вибір.