Пральна машина не набирає воду: причини проблеми та способи вирішення
Своєчасна подача води у достатній кількості – одна з неодмінних умов роботи сучасних пральних машин. Якщо пральна машина не набирає воду, то вибрана користувачем програма просто не запуститься, і пристрій не функціонуватиме. Існує безліч причин, через які це відбувається, і ми розглянемо основні з них.
Відразу варто сказати, що несправності, що заважають пральній машині набирати воду, умовно поділяються на дві групи:
- поломки, які потребують втручання спеціаліста;
- проблеми, які може усунути сам користувач.
На жаль, більша частина несправностей все ж таки вимагає експертного втручання. Але попередню діагностику можна виконати самостійно. А ось ремонт своїми руками краще не робити. Моделі нових поколінь – складні пристрої з електронним керуванням. Без спеціальних знань, професійного обладнання та оригінальних запчастин виконати їх ремонт неможливо.
Відсутня подача води із системи водопостачання
Насамперед варто перевірити наявність, якість подачі води із системи. Можливо, перекритий кран пральної машини чи вода взагалі відсутня. Не виключено, що десь відбувається ремонт трубопроводів та сантехніками закрито засувку. Також причиною того, що не набирається вода в пральну машину, може бути недостатній тиск в трубі.
Засмічені шланг або фільтр
Всім добре відома якість води у міській системі водопостачання. Тому, якщо машинка не набирає воду, необхідно перевірити шланг і фільтр. Для цього перекривають кран пральної машини та від'єднують шланг на стороні апарата. Після цього його направляють у ванну, унітаз чи умивальник, відкривають кран.
Якщо вода йде з гарним тиском, то справа не в шлангу. В цьому випадку знову потрібно перекрити воду, відкрутити шланг на стороні крана. Зазвичай там знаходиться невеликий сітчастий фільтр, який часто засмічується іржею. Перевірте механічний фільтр на вході шлангу у пристрій.
Проблеми із впускним клапаном
У місці підключення шланга до пристрою, в задній частині, знаходиться важливий вузол – впускний клапан. Якщо пральна машинка автомат не набирає води, можливо, він засмітився або несправний. Клапан має електромагнітний принцип роботи і, якщо до нього потрапили частки іржі з труб, він може зламатися. Самостійна діагностика і тим більше заміна клапана неможлива. Якщо є сумніви щодо справності цієї деталі, краще викликати майстра.
Не блокується люк
Ще однією причиною чому пральна машинка не набирає воду, цілком можливо, є несправний замок люка. Автоматика цієї побутової техніки стежить за тим, щоб не відбувся витік води і, якщо люк не закритий досить щільно, клапан не пропускає воду. Причин проблем із люком може бути чимало. Насамперед потрібно перевірити, чи не потрапили під шток замку якісь речі. Можливо, замок просто заблокований стороннім предметом та не закрився.
Можна також перевірити місце кріплення люка до корпусу апарата. Болти, що утримують цю деталь, могли ослабнути. Це призводить до провисання люка та заважає йому повноцінно закритися. Ну і найбільш неприємна проблема – це поломка замку. Якщо немає подачі води в пральній машині, можливо, зламаний шток замикаючого пристрою. У такому разі потрібна заміна замка, до якої варто залучити спеціаліста.
Вийшов з ладу пресостат
Важливий пристрій автоматики будь-якої пральної машини – пресостат. Воно визначає кількість води в баку та передає цю інформацію електронному блоку управління. Датчик може перестати функціонувати чи передавати автоматиці неправильну інформацію. В цьому випадку подача води в бак машини не проводитиметься. Такі запчастини для пральних машин, як пресостати, ламаються вкрай рідко, але виключати таку можливість не можна.
Неправильне підключення до каналізації
Відомо, що підключення пральних машин – це робота для майстра сервісної служби. Попри це, багато власників побутової техніки виконують цю роботу самостійно. При цьому часто упускається важливий нюанс – зливний шланг опущений нижче рівня, що рекомендується. У такому разі вода, подана в бак, відразу ж відкачуватиметься насосом у каналізацію. Якщо пральна машинка не набирає воду і гуде, то велика ймовірність, що вода просто набирається і зливається назад.
Зношування щіток електродвигуна
Деякі сучасні моделі мають функцію самодіагностики. Вона запускається відразу після включення пристрою та перевіряє всі вузли та системи. Якщо в ланцюгах живлення є проблема, то електроніка її виявить і видасть на дисплей панелі керування повідомлення про помилку. Розшифровка цих сервісних повідомлень є у технічній документації до обладнання. Найбільш поширеною проблемою вважається зношування щіток електродвигуна. При виявленні такої несправності стіралка не набирає воду.
Іноді на питання, чому машинка не набирає воду, відповісти неможливо навіть після перевірки всіх перерахованих вузлів. У цьому випадку велика ймовірність того, що несправність криється в електроніці. Можна спробувати перезапустити пристрій, повністю відключивши його – таке скидання іноді допомагає привести електронні «мізки» побутової техніки до тями. Якщо це не допомогло, то краще не експериментувати та зателефонувати до сервісного центру.
- Як перевірити та замінити амортизатори на пральній машиніПральна машина 1 популярна побутова техніка першої необхідності. Під час прання барабан обертається зі швидкістю до 1800 обертів на хвилину. Важка білизна чинить тиск на стінки. У зв'язку з цим агрегат починає вібрувати. Регулярна експлуатація обладнання з часом призводить до її несправності. При появі шуму та вібрації в процесі віджиму рекомендується негайно показати техніку експертам. Своєчасне звернення до фахівців та заміна амортизаторів у пральній машині гарантують продовження терміну...Повна версія статті
- Як вибрати підшипник для пральної машини?Якщо ваша машинка видає посилене биття під час роботи, нетипові звуки, металеві скрипи, подумайте, де купити підшипники на пральну машину та інші запасні частини.Повна версія статті